Bu Yazıyı Paylaş

Yüzer Sırt Çantası : HoverGlider çantalar bir harika!

TEKNOLOJİ
HoverGlider adıyla bilinen Yüzer sırt çantası , yürürken veya koşarken kullananlar üzerindeki yük/kuvvet dağılımı kaynaklı olumsuz etkileri önemli ölçüde azaltır. Askeri alanda test edilen bu çantalarla yapılan saha testlerinde, %85 verimlilik ve ergonomik faydaları kayıt altına alınmıştır.

Yüzer Sırt çantası (HoverGlider) , seyahat etmekten veya yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için; üzerindeki ağırlık / kuvvet’e bağlı etkiyi koşarken% 86’ya, yürürken% 82’ye kadar azaltmak için tasarlandı. Dünyanın ilk “yüzen” sırt çantası karşınızda.

HoverGlide olarak adlandırılan bu yeni teknoloji, yürüyüş yaparken, trekking yaparken ve hatta işe giderken sırtlarında, boyunlarında, dizlerinde ve ayak bileklerinde oluşan stresi ve ağırlık yükünü azaltmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak dizayn edilmiştir.

Yüzer sırt çantası (HoverGlider) Nasıl çalışıyor?

İki kızak, iki farklı panel ve süspansiyon sistemi sayesinde çantalar sürekli olarak dengede durmaktadır.  Sistemde, birbiri üzerinde çalışan iki panel mevcuttur. Biri, kullananların sırtlarına taktığı sabit bir panel iken, diğeri ise çantayı tutan sabit panel üzerinde kayabilen hareketli bir paneldir.

Hareketli panel, şok azaltıcı bir mekanizma ile sabit panele asılır. Sırt çantası, kişinin vücudu yukarı ve aşağı hareket ederken dahi yere göre sabit bir yükseklikte kalır. Bu sistem sayesinde sırtımızdaki ağırlığın yaptığımız hareketlerin (zıplamak, koşmak, engebeli yerlerde yürümek vs.) sonucunda eklemlerimize uyguladığı vektörel kuvvetleri %85 oranında azaltır.

Yüzer sırt çantası ‘nın çalışma sistemi bir Gimbal (Horoz kafası) andırmaktadır. 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Kamprota.com 'un Aktüel Bloglarına hoş geldin.  Aktüel'de Seyahat ve Doğa Sporları haricindeki kategorilerde ilgi çekici içerikler üretiyoruz.  Üye olarak sen de blog yazısı yazabilir, yazarken de kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıkla.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>