TEKNOLOJİ

Yüzer Sırt Çantası : HoverGlider çantalar bir harika!

Yüzer Sırt çantası (HoverGlider) , seyahat etmekten veya yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için; üzerindeki ağırlık / kuvvet’e bağlı etkiyi koşarken% 86’ya, yürürken% 82’ye kadar azaltmak için tasarlandı. Dünyanın ilk “yüzen” sırt çantası karşınızda.

HoverGlide olarak adlandırılan bu yeni teknoloji, yürüyüş yaparken, trekking yaparken ve hatta işe giderken sırtlarında, boyunlarında, dizlerinde ve ayak bileklerinde oluşan stresi ve ağırlık yükünü azaltmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak dizayn edilmiştir.

Yüzer sırt çantası (HoverGlider) Nasıl çalışıyor?

İki kızak, iki farklı panel ve süspansiyon sistemi sayesinde çantalar sürekli olarak dengede durmaktadır.  Sistemde, birbiri üzerinde çalışan iki panel mevcuttur. Biri, kullananların sırtlarına taktığı sabit bir panel iken, diğeri ise çantayı tutan sabit panel üzerinde kayabilen hareketli bir paneldir.

Hareketli panel, şok azaltıcı bir mekanizma ile sabit panele asılır. Sırt çantası, kişinin vücudu yukarı ve aşağı hareket ederken dahi yere göre sabit bir yükseklikte kalır. Bu sistem sayesinde sırtımızdaki ağırlığın yaptığımız hareketlerin (zıplamak, koşmak, engebeli yerlerde yürümek vs.) sonucunda eklemlerimize uyguladığı vektörel kuvvetleri %85 oranında azaltır.

Yüzer sırt çantası ‘nın çalışma sistemi bir Gimbal (Horoz kafası) andırmaktadır. 

 

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu