Bu Yazıyı Paylaş

Turizm ve Tanıma Teknolojileri

TEKNOLOJİ
Tanıma Teknolojileri ; Yüz tanıma teknolojisi, parmak izi veya retina taraması günümüzde kısmen de olsa bazı oteller tarafından uygulanıyor. Gelecekte bu teknolojilerin dünya çapında yaygınlaşması bekleniyor. Bu beklentiye sebep olan pek çok maliyet azaltıcı ve işlemleri kolaylaştırıcı avantajları mevcut. Bu teknolojileri yakın bir gelecekte Ülkemizde de göreceğimizi düşünüyoruz.

Tanıma teknolojileri , satın almalardaki uzlaşmazlıkları ortadan kaldırma ve etkileşimleri sorunsuz hale getirme potansiyeli nedeniyle, teknoloji trendleri listesinde ilgi çeken gelişmelerden biridir. Tanıma teknolojileri ; parmak izi tanıma, yüz tanıma, retina taraması ve çeşitli biyometrik tarayıcı ve tanımlayıcıları içerir.

Bu teknoloji, bazı otellerde odalara parmak iziyle girmek veya yarı temassız check-outlara izin vermek için günümüzde zaten kullanılmaktadır. Bununla birlikte gelecekte bu teknoloji yardımıyla müşterilerin otellerin girişlerinden kontrolsüzce girmesine olanak tanıyacak. Böylelikle otel restoranında yemek yeyip, yediği yemek için ödeme yapmasına izin verebilecektir.

Seyahat Endüstrisinde Yüz Tanıma

Yüz tanıma teknolojisi seyahat endüstrisinde daha sık kullanılmaktadır. Bu teknoloji özellikle yararlı olabilir çünkü turizm şirketlerinin çok sayıda yolcu ve müşteriyle uğraşması gerektiğinden , yolcu kabul süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Ek olarak Hava alanları ve oteller içinde güvenlik önemli bir konudur. Yüz tanıma teknolojisi yardımıyla kişileri daha kolay tanımlayıp, yalnızca müşterilere erişim sağlamak konusunda hızlı sonuçlar verir. Yüzleri anında tanıyabilme yeteneği ile müşteri deneyimi sesli ve görsel araçlar ile arttırılabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Kamprota.com 'un Aktüel Bloglarına hoş geldin.  Aktüel'de Seyahat ve Doğa Sporları haricindeki kategorilerde ilgi çekici içerikler üretiyoruz.  Üye olarak sen de blog yazısı yazabilir, yazarken de kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıkla.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>