TEKNOLOJİ

Turizm ve Tanıma Teknolojileri

Tanıma teknolojileri , satın almalardaki uzlaşmazlıkları ortadan kaldırma ve etkileşimleri sorunsuz hale getirme potansiyeli nedeniyle, teknoloji trendleri listesinde ilgi çeken gelişmelerden biridir. Tanıma teknolojileri ; parmak izi tanıma, yüz tanıma, retina taraması ve çeşitli biyometrik tarayıcı ve tanımlayıcıları içerir.

Bu teknoloji, bazı otellerde odalara parmak iziyle girmek veya yarı temassız check-outlara izin vermek için günümüzde zaten kullanılmaktadır. Bununla birlikte gelecekte bu teknoloji yardımıyla müşterilerin otellerin girişlerinden kontrolsüzce girmesine olanak tanıyacak. Böylelikle otel restoranında yemek yeyip, yediği yemek için ödeme yapmasına izin verebilecektir.

Seyahat Endüstrisinde Yüz Tanıma

Yüz tanıma teknolojisi seyahat endüstrisinde daha sık kullanılmaktadır. Bu teknoloji özellikle yararlı olabilir çünkü turizm şirketlerinin çok sayıda yolcu ve müşteriyle uğraşması gerektiğinden , yolcu kabul süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Ek olarak Hava alanları ve oteller içinde güvenlik önemli bir konudur. Yüz tanıma teknolojisi yardımıyla kişileri daha kolay tanımlayıp, yalnızca müşterilere erişim sağlamak konusunda hızlı sonuçlar verir. Yüzleri anında tanıyabilme yeteneği ile müşteri deneyimi sesli ve görsel araçlar ile arttırılabilir.

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu