TEKNOLOJİ

Star Atlas oyunu nasıl oynanır?

Baştan sona hesap oluşturma

Star Atlas ‘a dahil olmak istedin ancak Star Atlas oyunu nasıl oynanır işin içinden çıkamıyorsun. Hiç endişe etme.  Yapılması gerekenler eğer Blockchain geçmişin yoksa biraz karmaşık gelebilir kabul ediyorum. Ancak o kadar da korkacak bir şey yok.  Sana adım adım ne yapman gerektiğini anlatacağım.

 

ADIM 1- STAR ATLAS’A GİRİŞ YAP

>>> Star Atlas Sitesine gitmek için buraya tıkla

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşına oyunun web sitesine giriş ekranı gelecek.  Bu sayfanın altında “CONNECT WALLET” seçeneğini göreceksin.

Connect Wallet

Buna tıkladığında eğer Phantom Wallet kullanıyorsan otomatikmen senden Phantom Bağlantısı kurman istenecek.  Eğer bir Phantom Wallet’in yoksa yeni bir phantom wallet oluşturmalısın.

ADIM 2 – CHROME AYARLARINI YAP

Öncelikle Chrome Browser’ını aç.  Ve Google Chrome eklentilerinden “Phantom” u aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Chrome’a yükle.

https://chrome.google.com/webstore/detail/phantom/bfnaelmomeimhlpmgjnjophhpkkoljpa?hl=en-US

Chrome Browserına Phantom’u yükledikten ekledikten sonra  onu Chrome’da sabitlemelisin. Bunu da aşağıdaki gibi yapabilirsin.

Önce Chrome’daki aşağıdaki işaretli “Uzantılar” simgesine tıkla

 

Arkasından Uzantılar penceresi açılır. Buradan aşağıdaki gibi Phantom’u işaretleyin.  İşaretleme yaptıktan sonra Phantom artık Chrome’da kullanılabilir hale gelir.

 

ADIM 3- PHANTOM WALLET’İNİ OLUŞTUR

Phantom Wallet’ine girdiğinde aşağıdaki ekran sizi karşılar. Buradan “Create New Wallet” yani “Yeni Cüzdan Oluştur” a tıklayın.

 

Ardından aşağıdaki ekran karşınıza gelir. Ve dikkat edin burası hayati önem taşıyor! Aşağıdaki verilen anahtar kelimeleri katiyen kimseyle paylaşmayın. Asla ve asla kim olursa olsun bu keyleri bir başkasına vermeyin. Ve kaybetmeyin! Bu keyleri çok güvenli bir yerde hiçbir harf hatası dahi yapmadan doğru şekilde not alıp saklamalısınız. 

Cüzdan kodlarınızı güvenli bir yere kaydettikten sonra devam edin.  Uygulama sizden bir giriş pin kodu oluşturmanızı isteyecek. Bu kodu da oluşturduktan sonra  Uygulama size otomatikmen bir cüzdan kodu atayacak.

Phantom Cüzdan Oluşturma Anlatımlı Video

 

ADIM 4 – OYUN PROFİLİNİ OLUŞTUR

>>> Star Atlas Sitesine gitmek için buraya tıkla

Yukarıdaki link üzerinden Web Client’e gidin. Adım 1’deki gibi yine Connect Wallet’e tıklayın.  Bu kez karşınıza Phantom Wallet’iniz gelecek. Wallet e pin kodunuz ile giriş yapın. Voila!  artık içerdesiniz.  Oyun sizden bir ırk seçmenizi ister. MUD, USTUR ve ONI bundan birini seçebilirsiniz.  Seçiminizin geçerli olması için Phantom Cüzdanınızda 0,02 adet de olsa Solana bulunması gerektiğini unutmayın.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR (FAQ)

Aşağıda mümkün olduğunca sizden gelebilecek soruları cevaplıyorum. Ayrıntılı  bilgi için sorularınızı yorum alanında belirtebilirsiniz.

SORU: Oyunu oynamak için minimum ne gerekiyor?

CEVAP: Oyuna dahil olabilmek için minimum 1 adet xx-small geminiz olması gerekiyor. 2022 Temmuz itibariyle fiyatları 3 USD ile 20 USD arasında değişiyor. Bu gemiyi alabilmek için Phantom cüzdanınıza Atlas Token yada USDC göndermeniz gerekiyor.

SORU: Phantom Cüzdana Atlas Token yada USDC nasıl gönderilir?

CEVAP: FTX Borsası üzerinden Phantom cüzdanınıza SPL (Solana ağı) kullanarak gönderim ücreti ödemeden USDC yada Atlas token gönderebilirsiniz. FTX haricinde Raydium gibi DEFI platformları üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Ancak bu platformlara aşina değilseniz şiddetle uzak durmanızı öneririm. FTX hesabı açmanız hayrınıza olur.

SORU: FTX Hesabı nasıl açılır?

CEVAP:  Öncelikle bir FTX Türkiye hesabı oluşturmakla işe başlayın. Avantajlı üye olmak için buraya tıklayın

FTX TR hesabınızı oluşturduktan sonra buraya tıklayarak FTX Pro hesabınızı oluşturun. Bu iki hesabı oluşturmanızdaki maksat FTX TR den FTX globale ücretsiz USD ve Coin/Token gönderebilmeniz içindir. Başka borsa hesabı kullanıyorsanız ve Fee ödemek için bir mahsur görmüyorsanız dilerseniz  FTX TR hesabı oluşturmayabilirsiniz.  Her bir para gönderiminizde 1 USD , 1 USD dir diyorsanız oluşturmanız iyi olur.

Phantom Wallet’inize FTX Pro üzerinden gönderim çok daha hızlı gerçekleşiyor. FTX TR den phantoma olan gönderimler yapılan kontrollerden ötürü işlemler uzun sürüyor.

Jasper

Karavan ve doğa aşığı insan kişisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu