CAFE ROTA

Shantaram Filmi çekildi mi?

Shantaram Filmi çekildi mi ? Yazarın 2003 romanı, Avustralya’daki bir hapishaneden kaçan Bombay şehrinde kaybolmak isteyen bir adam olan Lin’in hikayesini anlatıyor.  Roman dünya çapında 42 bölgede 39 dilde yayınlandı ve altı milyon kopya sattı.

Daha önce bir film olarak “Shantaram” ı çekme girişimleri oldu. İlk adım sevilen oyuncu, Johnny Deppden gelmişti.

Ancak yapımcı, yönetmen, stüdyo ve yazar arasında anlaşmazlıklar sebebiyle bir türlü başlanamadı. Russell Crowe‘un da  projeye ilgisinden sonra, Johnny Depp‘in Amitabh Bachchan‘ın karşısında rol alacağı kesinleşti.

Hiç başlatılmamış olan projede önce Peter Weir’in sonra Mira Nair’in  yönetmen koltuğuna oturacağı konuşuldu.
Warner Bros, 2015 yılına kadar film haklarını korumak için müzakere etmişti. Bu kez yapımcı olarak Johnny Depp ve aktör olarak Joel Edgerton ve  senarist Eric Roth ile Apple  arasında bir rekabet başladı. Sonunda Apple  Gregory David Robert’in “ Shantaram ” adlı romanını drama dizisi olarak çekip yayınlama haklarına sahip oldu. Hatta romanın ikincisi “The Mountain Shadow” un haklarını da aldı.

Romanın bir film uyarlaması yukarıda değindiğimiz gibi  yıllardır çeşitli zamanlarda çeşitli yapımcılar, yönetmenler ve yıldızlar tarafından yapılmaya çalışılmış.
Apple TV + kitabı bir film değilde dizi uyarlaması olarak ekranlara getirmek için çalışmalara başladı  ve ilk 2 bölümü çekildi. Dizinin 10 bölüm senaryosu hazır dense de  , Variety Singer  senaryoları tamamlamadığını bildirdi ve dizi çekimleri henüz yayınlanmadan belirsiz süreyle durduruldu .
Kitabın bu dizi uyarlamasında  ana karakteri Charlie Hunnam canlandırıyor.

Shantaram Filmi çekildi mi ?

Çekimlerin geçtiğimiz günlerde  devam etmesi bekleniyordu, ancak Apple, senaryonun Hindistan’daki muson sezonundan önce çekime hazır olmayacağını fark ettiğinde bu plan da iptal oldu. Genellikle Haziran’dan Ekim’e kadar süren muson mevsimi sebebiyle dizinin çekimlerinin ne zaman devam edeceği belirsizliğini koruyor. Fassbender -fronted Macbeth ve Assassin’s Creed’i yöneten Justin Kurzel , ilk iki bölümü yönetti ve toplamda beş bölümü yönetmesi için sözleşme imzaladı. Şu ana kadar çekilenlerden çok memnun oldunduğu ve gecikmenin ana kadroda herhangi bir sarsıntıya neden olmadığı da söylentiler arasında yer alıyor. Dileriz en kısa zamanda Shantaram dizisi izleyiciyle buluşur.

Kopukuçurtma

Herşeyi yazdı bir tek hakkında yazamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu