CAFE ROTA

Sacha Baron Cohen Filmleri

Sasha Baron Cohen Filmleri tepki çeken, absürt karakterleriyle tanınmaktadır. Örneğin Borat karakteri Kazakistan’da büyük tepkilere yol açmış, sonrasında Kazakistan Sasha Baron Cohen filmlerinin Kazakistan’da gösterimini yasaklamıştır. Sanatçının sosyal ve siyasi konularda yaptığı iğneleme ve üstü kapalı eleştirilerle, insanların sempatisini kazanmaktadır.

Size izlemesi en keyifli filmleri en iyiden daha az iyi olana göre sıralayacağız.

#1 Borat

(Filmin tam adı: “Borat: Şanlı Kazakistan Milletinin Çıkarlarını Arttırmak İçin Amerikan Kültürünün İncelenmesi” dir.)

Baş karakter ABD’ye Amerikan kültürünü incelemek için giden Kazak televizyon muhabiri Borat Sagdiyev’dir. Film ABD’nin çeşitli şehirlerinde ve Romanya’nın bir Çingene köyünde çekilmiştir. Film Kazakistan’da büyük tepkiye sebep olmuş ve ülke genelinde yasaklanmıştır. Sacha Baron Cohen Filmleri arasında Ali G ve Borat en tartışmalı karakterleridir.

#2 Diktatör

https://www.youtube.com/watch?v=JB0I_bJtAYk

Ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen bir diktatör General Aladeen! Gerekirse ülkesinin dilinde yüzlerce sözcüğü kendi adıyla değiştirebilir ya da olimpiyatlarda şampiyon gelmek için her atleti vurabilir!

#3 Grimsby Kardeşler

Birbirlerine ne karakter ne de görünüş olarak benzeyen iki kardeşten Sebastian (Mark Strong), İngiliz gizli servisi MI6’da üst düzey bir istihbarat ajanıdır. İngiltere’deki Grimsby kasabasında yaşayan Nobby (Sacha Baron Cohen) ise bir futbol aşığı ve aynı zamanda bir holigandır.

Farklı aileler tarafından evlat edinilen iki kardeşten Nobby, 28 yıllık arayışının ardından kardeşi Sebastian’a ulaşır. Bu arada özel ajan Sebastian’a bir görev gelir ve dünyayı kurtarması için kardeşi Nobby ile işbirliği yapmak zorundadır. Özel ajanla kardeşini macera ve komedi dolu bir görev beklemektedir.

#4 Ali G : Baş Belası

Ali G (Sacha Baron Cohen), beyaz rapçi ve gangster olmayı istemekteyken bir anda kendini devlet görevine seçilmiş bulur. Ama çok geçmeden devlet skandalları da patlak verecektir.

#5 Brüno

Brüno 2009 yapımı Amerikan komedi filmi. Larry Charles tarafından yönetilen ve Sacha Baron Cohen’in oyunculuğuyla çekilen film Avusturyalı gey bir moda yazarı Brüno’nun hayatını anlatmaktadır. Baron Cohen’in 3. filmi olan Brüno, birçok silinen sahneye ve sansüre maruz kalmıştır.

Diğer Sacha Baron Cohen Filmleri

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu