CAFE ROTA

Para kazandıran web siteler ve uygulamalar

Para kazandıran birbirinden farklı yöntemler; internet üzerinde firmalar arasında kurulan Affialite (İş Ortaklığı) anlaşmaları sonucunda; pek çok yöntemle kendilerine müşteri getiren  üyelerine bu kar ortaklığından pay veriyor. Bu sisteme hiç aşina olmayanlar için en basit haliyle anlatalım.

Sistem nasıl işliyor? Mantığı ne?

Diyelim ben Outdoor ürünler üretip, satan büyük bir firmayım. Satışlarım iyi ancak rakiplerim de var. Ve daha fazla rekabetçi olabilmek istiyorum. Maliyet muhasebemi yapıp her bir ürün grubu için toplamda bu işe ayırabileceğim tutarı % oran olarak ortaya koyuyorum.  Muhtelif sayıda firmalarla anlaşıp, bana getirdikleri müşterilerin satın almış olduğu toplam tutar üzerinden % oranına karşılık gelen miktarda onlara para ödüyorum.

Peki ben nasıl kazanıyorum?

Firma, firmaya para ödüyor. Peki burada ben nasıl kazanıyorum? diyebilirsin. İşte konu tam da burada seni ilgilendiren kısıma geliyor.  Sana ilk olarak “İş Ortaklığı” kuran iki firma arasındaki ilişkiyi izah etmek istedim. Öyle ki bu tür para kazandıran web sitelerin veya uygulamaların neden sana ihtiyacı olduğunu anlayabilesin.

Firmalara, kendilerine müşteri getirme sözü vererek İş Ortaklığı kuran bu web siteler veya uygulamalar; sürümden kazanabilmek için firmanın kendilerine ayırdığı % kar ortaklığının bir kısmından feragat eder. Feragat edilen bu miktarı kendi web siteleri veya uygulamaları üzerinden bu firmalara müşteri gönderen kendi üyelerine % kar payı verirler.

Örneğin bu iki firmanın %3,5 oranında satış ortaklığı imzaladığını düşünelim. Üyelerine satış tutarı üzerinden satış başına %1,5 pay vererek hem kendi üyesine %1,5 oranında para kazandırırken öte yandan kendisi de %2 oranında kazanır.

Para kazandıran bu tür web siteler ve uygulamalar üyeleri sayesinde kazanabilirler

Her bir müşteriyi kendileri getirmediği sürece bu Satış Ortaklıkları karşılıksız kalmaya mahkumdur. Yukarıda da ifade ettiğim gibi bu Satış Ortaklıkları, senin gibi İnternet üzerinden kazanmak isteyen insanlar olmaksızın sürdürülemez. Sen olmazsan bu Satış Ortaklığı programları kesinlikle var olamaz.

Güvenilir bir Websitesi veya Uygulama nasıl anlaşılır?

Öncelikli olarak Satış Ortaklığı üzerinden kazanç sağlayan web siteleri ve uygulamalarda mümkünse bir ticari muhataba sahip olup olmadığından emin olmalısın. Para kazanmak için çalışacağın web sitesi veya uygulanın ardında mutlaka bir firma, bir şirket yer almalı. Aksi halde bir uzlaşmazlıkta karşında bir muhatap bulamazsın.

PARA KAZANDIRMA YÖNTEMLERİ

Affialite (İş Ortaklık) programları farklı yöntemlerle seninle çalışabilir. Bunları kategori kategori ayırmakta fayda var. Kaldı ki bunlardan bazıları hiç mi hiç işine gelmeyebilir. Bu sebeple türlerine göre bunları tek tek ele alalım. Hangisinin sana daha çok hitap ettiğine ise sen karar ver.

TIKLA KAZAN UYGULAMALAR

Tıkla Kazan ile de para mı kazanılırmış? diyenlere cevap resmen.

Neobux.com

Neobux üye olan kullanıcılarına sunduğu reklamlara tıklatarak, her bir tıklama başına veya doldurdukları her bir anket başına ödeme yapıyor. Kazanç miktarlarını ele alalım. Ortalama yapılan her 10 reklam tıklaması 1 cent  (yaklaşık 7,5 kuruş) ediyor. 1000 tıklama başına 1 dolar kazanca denk gelirken anketlerde ise anket başına 0,20 USD ile 0,8 USD aralığında kazanç mümkün oluyor.

ANKETLE KAZANDIRAN UYGULAMALAR

Pazar araştırması yapan firmaların sayesinde ortaya çıkan Anket uygulamaları günümüzün en çok kazandıran yöntemlerinden biri haline geldi. Havucum bu türde kazanç sağlayan firmalara güzel bir örnek. Bu uygulamaya katılarak, profilinizde belirttiğiniz bilgilere uygun olarak sizi hedefleyen firmaların anketlerine katılarak, kazanabiliyorsunuz.

Havucum.com

YORUM YAPARAK KAZANDIRAN UYGULAMALAR

Alışveriş sitelerinin ürün yorumları, Sosyal Medya ağlarında gönderilerin yorumlanması, beğenilmesi veya video izlenme sayısının artması gibi beklentilerini karşılayan İş Ortaklıkları mevcut. Yorumla kazan adlı web sitesi ise buna iyi örneklerden biridir.

Yorumlakazan.net

YAZ KAZAN UYGULAMALAR

Bazı uygulamalar ise yazılan her özgün yazı başına ödeme yaparak çalışır. Gelen yazılar editörler tarafından incelenir, kopya bir yazı olup olmadığı tespit edilir ve yazılan yazının içerik zenginliği (kelime sayısı, ele alınan başlıklar ve alt başlıklar, kaynakça) göz önüne alınarak taban veya taban ücretlendirme yapılır.

Kamprota Aktüel

Aktüel Blog’larımızda yazar olarak yazdığınız her onaylı yazı başına kazanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

 

 

ALIŞVERİŞ SONUNDA PARA İADESİ YAPAN UYGULAMALAR

Bazı uygulamalar ise gayet basit bir şekilde size indirip teklifleri sunar. Bu sitelere üye olur, alışveriş yapmak istediğin markanın bağlantı adresine tıklayarak o markanın alışveriş sitesine gider ve alışveriş yaparsın. Bu alışverişin sonucunda uygulama size taahhüt ettiği % indirim tutarı kadarını üye hesabınıza yatırır. Buna verebileceğim en iyi örnekler ise iade.com ve Artıway.

İade.com

 

Artiway.com.tr

İNTERNET’TE DİĞER PARA KAZANDIRAN YÖNTEMLER

Tamamen konu dışı olmakla beraber AdSense gibi reklam ağları ile de kazanabilirsiniz. AdSense ile Blog ‘lardan YouTube ‘dan kazanç elde etmeniz mümkün.

BLOGGING (BLOG)

Günümüzde hiçbir Web Tasarımı bilginiz olmaksızın Blog sahibi olmanızı sağlayan altyapılar mevcut. Nasıl bir Blog açarak yazmaya başlayabileceğinizi “Blog yazarak para kazanmak” adlı yazımızla adım adım öğrenebilirsin.

VLOGGING (YOUTUBE)

YouTube günümüzde en çok bilinen video içerik üreticilerinin tercih ettiği bir ağ olmakla birlikte AdSense ile doğrudan bağlantılı çalışabiliyor olması aynı anda hem blog sahibi hem de youtube kanalı olan biri için bir nimet haline geliyor.

STREAMING (YAYINCILIK)

Bir diğer konu ise yayıncılık. Günümüzde daha çok Oyun ve Müzik üzerine yapılıyor. Yine YouTube başta olmak üzere Twitch, Nonolive yayıncılarına izlenme başına ve etkileşim başına ödeme yapan ve hatta Abone sistemi ile abone başına para ödeyen yayın ağlarıdır. Oyun kabiliyetlerini veya müzik, resim gibi yeteneklerini izleyenleri ile etkileşim kurarak sergileyen yayıncılar günümüzde sıklıkla izleniyor. Böyle bir yeteneğin varsa şayet hiç durmadan bunu sergilemelisin.

Diğer Para kazandıran yöntemleri ele alacağımız AdSense odaklı içeriğimiz bir kaç gün içerisinde yayınlayacağız. Takipte kalın.

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu