Bu Yazıyı Paylaş

AKTİVİTE

Ordu-Ulugöl Bisiklet Parkuru (80km)

Ordu-Ulugöl Bisiklet Parkuru (80km)

Ordu-Ulugöl Bisiklet Parkuru (80km)

Ordu-Ulugöl Bisiklet Parkuru Ordu sınırlarındaki en cazip bisiklet rotalarından biri  80 kilometrelik Ordu Merkez-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy-Ulugöl parkurudur. Kondisyonuna güvenenlere önereceğimiz bu rota, il merkezinden başlayarak Ulubey ilçesine dek yükseliyor. Yaklaşık 950 metre irtifadaki Sayacabaşı Mesire Yeri’nde mola verebilirsiniz.

Ordu-Ulugöl Bisiklet Parkuru ‘nun ikinci en yüksek noktası olan 1200 metredeki Gürgentepe’ye tırmanışın ardından Gölköy’e kadar neredeyse pedal basmadan iniliyor. Son bölümde 1330 metrelere çıkan rampa, sizi biraz terletecek. Parkur doğa harikası Ulugöl’de son buluyor. Bir kamp ve mesire alanı olan Ulugöl Tabiat Alanında çeşme ve tuvalet dışında herhangi bir hizmet tesisi bulunmuyor.

Tabiat Parkı, Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede bulunan krater gölüdür. 26,5 hektar büyüklüğündeki alan, Tabiat Parkı’dır. Doğal yapısı itibariyle yüksek peyzaj değerine sahiptir. Özellikle güz mevsiminde yaprakların sararmasıyla oluşan renk armonisi görenleri büyülemektedir. Alan içerisinde üç adet heyelan set gölü bulunmakta; göllerden birisi büyük diğeri kisi ise sazlıkla kaplı küçük yapıda göllerdir. Büyük gölde Abant Alası türü balık yaşamaktadır.

Bu Yazıyı Paylaş

Kamprota.com 'un Aktüel Bloglarına hoş geldin.  Aktüel'de Seyahat ve Doğa Sporları haricindeki kategorilerde ilgi çekici içerikler üretiyoruz.  Üye olarak sen de blog yazısı yazabilir, yazarken de kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıkla.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>