CAFE ROTA

Maria Brink Kimdir? Hakkındaki bilinmeyenler

Sıra dışı grup In This Moment'e merhaba diyin

Bu yazı ile sahne ışıklarının altında görüp görülebilecek en sıra dışı insanlar arasında yer alan Maria Brink ‘i tanıyacağız. Maria Brink , In this Moment adlı grubun parlayan yıldızı.

Maria Brink Biyografi : Erken Dönem

17 Aralık 1977’de ABD’de New York’da dünyaya geldi. Kendisini kliplerinde ve sosyal yaşantısında kaygısız ve mutlu olarak görüyor olabiliriz ancak Maria’nın zor bir çocukluk dönemi geçirdiğini biliyoruz. Çocukken, babası tarafından cinsel istismara uğrayıp evinden uzaklaşıyor.

Uyuşturucu bağımlısı annesi tarafından yetiştirildi. Maria içinde bulunduğu koşullardan ötürü erken olgunlaşmak, büyümek durumundaydı. Yemek pişirmeyi, yıkamayı ve temizlemeyi öğrendi. Ergenlik dönemlerinde henüz 15 yaşındayken oğlu dünyaya geldi.

Yetişkin Dönem

Maria Brink annesinin evinden oğlunu da alarak şehrin dışında bir daireye yerleşti. Zor zamanlar olarak ifade ettiği bu dönemlerde haftanın 40 saati çamaşırhanede çalışıyordu. O sırada küçük oğlu ile yaşlı bir komşusu ilgileniyordu.

Bir süre sonra çalışmak ile oğlunun bakımını üstlenmekte zorlanan Maria,  annesini bir rehabilitasyon kliniğine götürmeye ikna etti. Annesi tedavi gördü ve kızına tekrar uyuşturucu kullanmayacağı konusunda yemin etti. Yeminini tuttu da. Bu yemini sonrasında hayatı düzene girmeye başlayan Maria’nın kendine olan güveni sağlanmış ve uzun süredir devam eden ve şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmeye karar verdi.

Maria Brink ‘i Sahneye Götüren Yol

18 yaşındayken Maria Brink ilk bandı olan Pulse’u yarattı. Ona Schenectady’den (Schenectady: Newyork’da yer alan bir bölge) tanıdık müzisyenler katıldı. Daha sonraları bu grup dağıldı. Grubun dağılmasının ardından 2002’de, Los Angeles’a geldi.  Kendisine bir ev bulana kadar 6 hafta boyunca arkadaşlarının dairelerinde konakladı.

Bu dönem kendine ve çocuğuna bakabilmek için Maria, köpek gezdirmekten tutun da giyim mağazalarında satış görevlisi ve barlarda barmeid olarak çalışıyordu.  Bu sıra klavye çalmayı öğrendi. Bir kafede büyük bir sahnenin  hayalini kurarak özgürce şarkılar söyledi.

GÜNÜMÜZ

Nihayet aradan geçen 5 yılının sonunda 2007 yılında In This Moment adlı metal grubunun solisti oldu. 5 albüm’de yer aldı. Yalnızca solist değil aynı zamanda iyi bir söz yazarı olan Maria her şarkıya yaşadıklarını, kalbinden geçenlerini, duygularını yansıtarak yazıp söyledi.

Sizler için seçtiğimiz en iyi Maria Brink şarlılarından bazıları <3

 

 

 

 

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu