CAFE ROTA

Evde Zayıflama Yöntemleri : Evde beraber zayıflayalım :)

Hepimiz şu dönemde evdeyiz ve pastalar, tatlılar, çeşit çeşit tarifler deniyoruz. Gün boyu da evde olunca haliyle göbüşler şişiyor. Kilo alıyoruz. Zaman zaman kilo almak iyi olabilir fakat bu aldığımız kiloları sağlıklı bir biçimde almıyoruz. Bu da bölgesel yağlanmalara ve çeşitli hastalıklara yol açabilir. Evde zayıflama mümkün müdür? Tabi ki mümkün olabilir. Diyet kişiye özgüdür. Herkesin farklı vücut tipi vardır ve hastalıklarımız olabilir. Benim tavsiyelerim tamamen sağlıklı bireyler için minik zayıflama tüyolarıdır. Hadi bu yöntemleri tek tek konuşalım.

Evde Zayıflama Yöntemleri

Öncelikle sağlıklı bir insan için günde 3 ana 3 ara öğün yemek en doğrusu. Bu ara öğünlerin amacı ana öğünlere kadar tok kalmamızı ve daha az yeme ihtiyacı hissetmemizi sağlamak. Evde bulunduğumuz günlerde normalde olduğundan daha az herket ederiz. Zayıflama süreci veya formumuzu korumak için günde 40 dk yürüyüş çok yarar sağlayabilir. Tabi ki maskelerimizde yürüyüşümüzde bize eşlik edecek.

Yavaş ye, zayıflamayı kolaylaştır!

Önemli konulardan biri de yavaş yemek. Yemek yemeye başladığımız süreden itibaren belli bir süre sonra tokluk hissiyatı gelir. Bu süre boyunca az da yesek çokta yesek fark etmeyecektir. Hızlı yersek daha fazla yemiş oluruz buda fazla kalori demek oluyor. Bunun önüne geçmek için lokmaları iyice çiğneyerek yavaş yavaş yiyebiliriz. Son olarak bol bol su içmeyi unutmayalım. Umarım  tavsiyelerim işinize yarar.

EDİTÖR NOTU:

Spor yaparken nabzımızı bir miktar yüksek tutmakta fayda var. Bunu ise tutarlı, sabit ve nispeten yüksek bir tempo ile hareket ederek sağlayabiliriz. Araştırmalar, günlük hayatımızda bir yerden bir yere giderken yaptığımız rutin yürüyüş temposuyla gerçekleştirilen yürüyüşlerin kalori yakımı konusunda verimsiz olduğunu ortaya koymaktadır.  Evde yapabileceğiniz, nabzınızı zararsız bir şekilde yükseltecek antrenmanlar arasında en başarılı antrenman türü HIIT Kardiyo (Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenman) ‘dur şiddetle tavsiye edilir.

Spor yaparken nabzınızı kontrol altında tutun!

Son dönem bu yönde çok sayıda ürün karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında Akıllı Saatler en bilinen ürünler arasında. Spor esnasında bu saatler gerek sağlığımızı riske atmamamız için bir uyarıcı görevi görürken bir yandan yaptığımız sporun verimli olup olmadığı konusunda bize fikir verir. Nabzımız kabul edilir sınırı aştığında dinlenme zamanımız gelmiştir. Nabzımız çok düşük ise yeteri miktarda kalori yakamıyoruz demektir. Bu ürünler hayat kurtarmayabilir belki ama olumlu yönde iyileştirdikleri kesin 🙂

Evde HIIT Kardiyo, ağır geliyorsa Pilates yapın!

HIIT Kardiyo’nun yoğunluğunu yüksek bulanlar için, Pilates tavsiye edilir.  HIIT Kardiyo özellikle spor geçmişi olmayan veya fiziken spora yeni başlayan biri için ağır gelebilir. Bu durumda tavsiyemiz spora öncelikle yürüyüş ile daha sonra Pilates ile devam etmeniz. Son olarak HIIT Kardiyo’ya başlamanız önerilir.

Önemli Uyarı: Çeşitli kalp ve ritim bozukluğuna sahip kimselerin HIIT Kardiyo yapmadan önce kesinlikle doktorlarına danışmalarını tavsiye ediyoruz.

Peki senin evde zayıflama yöntemlerin neler?

Yorum alanında evde nasıl zayıfladığın ile ilgili püf noktalarını benimle ve okurlarımla paylaşabilirsin <3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu