TEKNOLOJİ

En Ucuz CDN Hizmeti (Tartışmasız En İyi CDN)

Adı gibi hızlı! BunnyCDN

BunnyCDN tartışmasız en ucuz CDN Hizmetidir bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz. Bize sponsor değiller bunu da belirtelim.  Bırakın sponsorluğu bir indirim bile söz konusu değil. Buradan BunnyCDN yetkililerine seslenmeye bile cüret edemiyorum çünkü hizmet zaten çok ucuz. Bedavaya mı versinler?. 🙂  Kısacası bu yazıyı tamamen “Ucuz” ancak kaliteli bir CND hizmeti arayanlar için yayınlıyoruz.  Sayemizde keşfedip, kullanıp da memnun kalırsanız yorum alanında belirtirseniz memnun oluruz.

Neden BunnyCDN?

Adı gibi hızlı da ondan. Şaka yapmıyoruz. Gerçekten çok başarılı.  42,60ms ping süresiyle rakipleri olan KeyCDN (44,7 ms), Stackpath (46,2 ms) ve Cloudflare (43,3ms) ‘in önünde yer alıyor.  Elbette bir Google Cloud CDN (37ms) değil. Ancak fiyat/performans arıyorsanız BunnyCDN’in açık ara şampiyon olduğu bir gerçek.

BunnyCDN Ping Test

 

Google Cloud CDN 1 Terabyte Fiyatı

Hiç üşenmedik 1 Terabyte veriyi baz alarak Google Hesaplama Aracıyla hesap ettik. 1 Terabyte/ay bir veri kullanımı halinde Google Cloud CDN hizmeti için ödeyeceğiniz rakam Aylık 81,92 USD.

Google Cloud CDN 1TB Fiyatı

 

BunnyCDN 1 Terabyte Fiyatı 10 USD!

0,01 USD / GB. Yani 10 USD/ Terabyte. Aradaki fark muazzam. 71,9 USD lik bir fiyat söz konusu.  Boşuna en ucuz cdn demiyoruz. Aralarında yer alan 6ms zaman farkı 72USD’lik fiyat farkını vermeye değer mi değmez mi bunu tamamen size bırakıyoruz. BunnyCDN’i diğer CDN hizmetlerinden ayıran bizce en önemli yönü kullandıkça ve kullandığınız kadar ödüyor olmanız. Artık CDN ‘e ihtiyacınız mı yok? Hizmeti durdurun. O da nesi? Bir anda tekrar mı ihtiyacınız doğdu? Hizmeti aktif edin.

CND’i kullanmadığınız sürece hesaba yüklemiş olduğunuz USD miktarı cüzdanınızda kalıyor. İsterse üzerinden aylar geçsin. “Kullan yada kullanma her ay ödeyeceksin!” tadında hizmet veren Stackpath gibi CDN’lerden hızır gibi gelip kurtarıyor desek yeridir.

Bunny CDN 1 Terabyte Fiyat

Uzun lafın kısası, aylık 1 Terabyte ‘lık veri trafiğiniz varsa hesabınıza yükleyeceğiniz 10 USD ile aylarca CDN hizmeti almanız mümkün.  Bu bakımdan çok ekonomik bir CDN çözümüne kavuşmuş oluyoruz.

BunnyCDN Veri Merkezleri

Bunny’in en sevdiğim yönü İstanbulda’da bir lokasyonu bulunması. Haliyle Türkiye’den gelen ziyaretçilerimize çok daha hızlı veri iletimi sağlamış oluyoruz.

Bunny CDN Network , Türkiye Lokasyonu

 

Peki ya Paneli nasıl?

Bunny’nin paneli son derece kompakt ve anlaşılır. Saçmalık yok. CDN’i nasıl yönetebileceğimiz ile ilgili ileri düzey kullanıcılara da hitap eden pek çok alan var.   20 den fazla uygulama üzerinde yaklaşık 4 yıldır memnuniyetle kullanıyoruz. Pullzone’ların yönetimi gerçekten çok basit.

BunnyCDN Panel

 

Support kalitesi ve hızı?

Panel sağolsun Support ekibiyle pek bir işimiz olmuyor. Genelde her şeyi panelden çözebiliyoruz. Ancak bazen entegrasyon ve uygulamalarımızın uyumluluğu aşamasında sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu bizim bir kez başımıza geldi. Sorunu aynı gün içinde çözüme kavuşturabildik. İlgili bir destek ekibi var baştan savma cevaplar vermiyorlar. Çözüme odaklılar. Bu olumlu bulduğumuz bir başka yönü.

Entegrasyonu da son derece kolay. Bu konuda da size gereken desteği veriyorlar. WordPress gibi bir CMS kullanıyorsanız işiniz çok daha basit. Çünkü BunnyCDN ‘in kendi eklentileri mevcut. Bunlarla kolayca entegrasyon gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu