CAFE ROTA

Dünyanın En İlginç Kazaları : İnanması Güç Kazalar

Bu kazalar gerçekten enteresan. Yazıyı derlerken inanın çoğuna biz de çok şaşırdık. Kimi komik, kimi absürt kimi ironik kimisi ise üzücü birbirinden ilginç Dünyanın En ilginç Kazaları ‘nı sizler için derledik.

#1 Tamamen bir gizem

Romanya’da bir güvenlik kamerasıdan çekilmiş bu görüntüde yolun ortasında heykel gibi duran bir adam. Otomobilin çektiği bir at arabası ve at arabasının üzerinden düşen başka bir adamı kapsayan tuhaf bir kazanın görüntüsü içeriyor. Bu garip kaza listemizin en başında yer alıyor. Tam olarak ne yaşadıklarını anlamak mümkün değil. 🙂

#2 Balık tarafından Öldürülen Balıkçı

2016 yılında bir Tanzanya’da balıkçı teknesinde avlanan bir balıkçı, teknesiyle büyük bir av sürüsünün içinden geçerken, balıklardan biri sıçrayarak balıkçının ağzına girdi. Nefes borusuna giren balık, balıkçının nefes almasını zor bir hale getirdi. Balıkçı hastaneye getirilse de Ameliyata alınamadan hayatını kaybetti.

#3 Ölümcül Kriyoterapi

Dünyanın En İlginç Kazaları , Kriyoterapi Kazası

Günümüzde kriyoterapi ağrının giderilmesine yardımcı olmak için düşük sıcaklıklar kullanan bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Bir spa merkezinde yönetici olarak çalışan Chelsea Ake-Salvacion , Spa kapandıktan sonra kriyoterapi odasını kullanmaya karar verdi. Ake-Salcaion, ertesi gün aynı spa merkezinde çalışan bir başka personel tarafından odada ölü olarak bulundu. Adli tıp raporu, ölüm sebebini düşük oksijen seviyesinin sebep olduğu “boğulma” olarak belirledi. Bu odalar -165 santigrat dereceye kadar ulaşabiliyor.

#4 Sağlıksız Yarışma

Bir evcil hayvan mağazası, katılımcıların olabildiğince çok hamamböceği yemek zorunda kaldıkları bir yarışma düzenledi. Gerçek bir yarışmaydı ve istekli katılımcılar vardı! Bbc.com haberine göre, düzinelerce hamamböceğini yiyen adamın boğazına yapışan hamamböceği parçalarıyla boğazı tıkanarak hayatını kaybetti. Ah be abi. Yanında soda falan bir şey falan içseymişssin. Böyle de saçma ölünmez ki ama 🙁

5. Dünyanın En İronik Kazası

Dünyanın En İlginç Kazaları , Elektrik Kazası

Michael Anderson Godwin adında hüküm giymiş bir katil, elektrikli sandalyeyle ölüm cezasına çarptırıldı. Ancak bu ceza daha sonra hapis cezasına çevrildi. Cezasına başladıktan kısa bir süre sonra elektrik çarpması sonucu ise öldü. Ölüm şekli ise gerçekten ironik ve şaşırtıcı. Hapishanelerde tuvaletler plastikleri silah olarak kullanılamaması için metalden yapılma. Godwin, televizyon ünitesine bağlı kulaklığını tamir etmeye çalışırken tuvaletin üzerindeydi. Zarar gören kablodan çıkan çıplak tele dokunarak oracıkta elektrik çarpası sonucu hayatını kaybetti.

#6 Bonus: Uyurken üzerine inek düştü

Brezilya’da bir adam bir gece, bir ineğin çatısından yatağına düşmesi sonucunda öldü. Yanında yatan karısı ve inek bu kazadan zarar görmemişti. Adamın maruz kaldığı gözle görülür tek yaralanma bacağının kırılmasıydı, ancak olaydan kısa süre sonra iç kanamadan öldü.

Dünyanın En İlginç Kazaları ‘na örnekler ver

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu