CAFE ROTA
Trend

Dexter geri dönüyor! Bıçaklarınızı bileyin

Dizinin son sezonu, ikince kez geliyor

Miami polis departmanında kan sıçrama analisti olarak çalışan ailemizin sevgili seri katili Dexter’ı yeniden ekranlarda göreceğiz çünkü Dexter geri dönüyor ! Michael C.Hall’ın baş rolünü üstleneceği, yapımcı olarak Clyde Phillips ‘in yer alacağı 10 bölümlük yeni bir sezon yolda.

Showtime, dizinin yeni bölümlerinin 2021 sonbaharında geçici bir prömiyer tarihi ile 2021 başlarında gösterime gireceğini duyurdu. Elbette bu tarih, dizinin korona yüzünden çekimlerde bir gecikmeye sebep olup olamayacağına bağlı olarak değişebilir.  Kesin bir şey var ki o da Dexter geri dönüyor..

Gelecek olan dizi ile ilgili ipuçları var mı? Konu nasıl ilerleyecek?

Yeni dizide Dexter’ın nerede olacağına, hikayenin nerede seyredeceğine dair hiçbir bilgi ne yazık ki yok. Bununla birlikte, tutarlı bir tahmin yaparsak şayet;  kan sıçrama uzmanı olan adli tıp teknisyenimizin halen cinayet eğilimleriyle dolu olacağı ve fırsat bulduğunda cinayet işleyeceği yönünde olacaktır. Bir şekilde Hannah ile bir araya tekrar geleceklerini ve bu bir araya gelişi takip eden bir dizi olaylar zincirine şahit olacağımızı düşünüyoruz.

SPOILER UYARISI ! 8. SEZON SONUNU İZLEMEDİYSENİZ OKUMAYIN

8. sezonun finalinde, komada olan kız kardeşinin cesedini hastaneden kaçırarak bir tekne kazasıyla kendisine ölüm süsü vermiş ve Oregon’da yeni bir isimle yaşamaya başladığını görmüştük. Oğlu ise Hannah ile Arjantin’e kaçarak güvendeler idi. İzleyenler buraya kadar hikayeyi zaten biliyorsunuz. Ancak..

Seri cinayetler işleyen baş karakterimizin sonunun iyi bitmeyeceğinin sinyallerini yapımcılardan final öncesinde zaten almıştık. Konuya etik bir bağlamda bakan senaristler, dizi finalinin dexter için mutlu bir sonla bitemeyeceğini, finalin bizlere vereceği mesajın bu tarz eylemlerin sonuçlarının iyi yönde sonuçlanamayacağı mesajını vermekti. Nitekim öyle de oldu.  Ancak karakteri benimseyen, ona hayranlık duyan izleyici kitlesini de düşünerek Dexter’a olabildiğince “kötünün iyisi” bir sonu layık gördüler.

Tutuklanıp ölüme mahkum edilmemişti. Veya bir polis kurşunuyla vurularak öldürülmemişti. Sevdiği kadından ve çocuğundan ayrı olarak bir sürgün olarak yaşamaya mahkumdu. Ancak bu son dahi izleyici memnun etmeye yeterli olamadı. İzleyici iyi bir son bekliyordu. Belki de bu yeni sezonu var eden şey de bu beklentinin ta kendisidir. Kısacası bu yeni sezonda, dizinin ilk finalinde olduğunun aksine karakterimize iyi bir son vereceklerini düşünüyoruz.

Belki de ters köşe yapıp, karakteri öldürürler. Kim bilir? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Şov Zamanı! (Showtime)

Popüler yayın ağı olan Showtime‘da uzunca bir süredir Dexter’ı yeniden çekme fikri konuşuluyor. Showtime Eş Başkanı Gary Levine, Showtime’ın bugüne değin görülmüş en özgün ve en güçlü karakteri olan Dexter’ın her zaman yeniden çekilmesinden yana olduğunu ifade ettiğini belirtiyor.  Bir diğer çarpıcı açıklaması ise;  “Dexter, hem milyonlarca hayran kitlesine sahip olan, aynı zamanda Showtime için çok özel bir dizi, çünkü bu çığır açan tv dizisi, yayın ağımızın Dünya genelince tanınmasına yardımcı oldu,” şeklindeydi.

Peki ya Michael C.Hall neler düşünüyor?

Michael C. Hall bu yeni sezonla ilgili duygularını şöyle ifade ediyor: “Geçen ona zamandan sonra doğası gereği, diziye olan ilginin  kaybedildiğini düşünüyorum”. “Ancak bazı insanlar karakter için daha tatmin edici mutlu bir son veya ucu açık olmayan mutlak bir son ile daha kesin bir kapanış bekliyorlardı.” dedi.

Sonuca gelirsek

Michael C.Hall  ‘ın izleyicinin kesin bir kapanış beklediği konusunda tamamen haklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu on bölümlük serüvenimizde izleyiciyi bu yönden tatmin edeceklerinden eminiz.

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu