CAFE ROTA

Avatar 2 geliyor : Avatar Filminin Çekimleri tamamlandı!

Ha bu yıl ha diğer yıl derken 2020 Aralık’ta gösterime girmesi planlanan Avatar bu kez de Korona engeline takılarak yeniden ertelenmiş oldu. 2022 Aralığında gösterime girmesi kesinleşen Avatar 2 filmi ile nihayet buluşacağız. Avatar’ın ilk filminin gösterime girdiği tarihte dünyaya gelen çocuklar bugün 11 yaşına,  Avatar 2 ‘yi ebeveynlerinin gözetiminde izleyecek yaşa geldiler neredeyse. Ne onlar hızlı büyüdü ne de biz hızlı yaşlandık. Sadece çok bekledik. Dile kolay 13 yıl. Nihayet bu bekleyişimizin sonuna geleceğiz. Şimdiden kutlu olsun, mutlu olsun diyelim 🙂

Yönetmenliğini, nefes kesen yapımlara imza atan James Cameron’un üstlendiği,  üçleme filmin devamı olan Avatar 2 ; 2022 ‘nin sonunda tıpkı 2009 yılında yayınlanan ilk filminde olduğu gibi Aralık ayında gösterime girecek. Üçlemenin finalinin ise 2024 yılında yine Aralık ayında yapılması planlanıyor.

Bu kez tarihler kesin, içiniz rahat olsun

Biliyoruz 2009 yılından bu yana gösterim tarihi o kadar çok değişti ki , Avatar’ı bekleyen sinema severler olarak gösterim tarihlerini açıklayan James Cameron’a yalancı çoban muamelesi yapar olduk. Ancak bu kez tarihler kesin. Kesin çünkü; Avatar’ın devam filmlerinin çekimleri tamamlandı!.  İkinci film için gösterim tarihi olan Aralık 2022 tarihine geri sayım sürüyorken, Avatar 3 ‘ün ise çekimlerinin %95 ‘inin tamamlandığı ifade edildi. Avatar 3 ‘ün çekimleri tamamlanacağı sırada araya Covid-19 girdiği için kalan çekimlerin daha sonra yapılmasına karar verildiği, 2024 yılında ise gösterime gireceği James Cameron tarafından açıklandı.

Avatar 2 Devam Filmi Su Altında geçiyor!

Film setinden elde edilen bir fotoğraf karesi sonrasında filmin tamamı sular altında geçmiyorsa da bazı sahnelerinin sular altında geçtiğinden eminiz. Ancak öyle tahmin ediyoruz ki film büyük ölçüde su altında geçecek. Dolayısıyla su altında yaşayan farklı bir tür Na’vi olan bu su topluluğuna mensup çok sayıda yeni karakter göreceğiz.

Ters Köşe

Eğer serinin 3 filmden oluşacağını düşünenleriniz varsa, sağlıklı uzun da bir ömrünüz olursa şayet size bir sürpriz var. Seri 3 ncü filmle sona ermeyecek!. Avatar filmi 5 seriden oluşak. Kısacası bizi 4 Avatar filmi daha bekliyor. 4 ncü ve 5 nci Avatar filmlerinin çekimlerine henüz başlanmadı. Ancak Avatar 4 ‘ün gösterim tarihi için belirtilen tarih 2026. Tabi biz Avatar izleyicileri bu tarihi yer miyiz? Asla. Söz konusu Avatar olunca dereyi görene kadar paçaları sıvamamak lazım.

Ancak bir gerçek var ki  bizi serüven dolu 3 değil tam tamına 5 Avatar filmi bekliyor.

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu